Fan Club David Bisbal in Romania on Facebook
My Great Web page
db_Romania
eXTReMe Tracker

NEWS / NOUTATI

Pagina 2 din 7 Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  auroradumbr la data de 22/9/2009, 12:03

am votat si o sa votez zilnic de-acum incolo Wink

auroradumbr
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Registration date : 19/10/2008

Sus In jos

Mesaj  auroradumbr la data de 22/9/2009, 11:58

Sunteti atat de informate, numai eu sunt pe dinafara
Multumesc lui Dumnezeu ca existati voi si mai sunt si eu la curent!Va multumesc din suflet!

auroradumbr
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Registration date : 19/10/2008

Sus In jos

A Solas Con David Bisbal

Mesaj  Venera la data de 20/9/2009, 12:35

Incepe vanatoarea....noroc cu Ebay si prietenii din Spania Laughing

http://www.asolascondavid.com/

Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

Mesaj  CORAZON LATINO la data de 15/9/2009, 21:47

ASA PUTEM SA-L ADUCEM, DACA-L IMPUNEM Wink

VOTATI ZILNIC AICI : TOP BEST MUSIC

CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

Mesaj  BISBALERA la data de 15/9/2009, 21:13

EU AM CITIT IN TATUAJUL DIN CEAFA K VA VENI CU SIGURANTA....... Wink

BISBALERA
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 221
Registration date : 28/12/2008

http://www.bisbalera.webs.com

Sus In jos

Mesaj  cristianab la data de 15/9/2009, 09:14

CORAZON LATINO a scris:
avand in vedere prezicerile tale de Mama Omida, te rog sa fii pocita si sa prezici ca vine David si la noi pana la sfarsitul anului .. asa ca sa stau mai relaxata. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Vrei o prezicere sau o incurajare?
Presimtirile mele legate de faza asta sunt naspa inca de cand a aparut discutia cu posibilitatea unui concert in august.Asa ca prefer sa nu aprofundez subiectul ca s-ar putea sa ma trezesc cu ochii vineti.Partea buna este ca atunci cand e subiectiva Mama Omida nu este infailibila asa ca se poate intampla orice .Cand l-am descoperit eu anul trecut pe David si am zis ca daca vine in Romania merg la concert , eram convinsa ca asta se va intampla peste vreo zece ani , si la cateva zile dupa asta am vazut pe un stalp un afis cu el care anunta concertul. Asa ca dati-le naibi de presimtirii , ca daca ne dorim din tot sufletul un lucru , atunci sigur se va intampla.

cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

Mesaj  CORAZON LATINO la data de 15/9/2009, 02:45

cristianab a scris:
BISBALERA a scris:BUNA SEARA LA TOATA LUMEA!!!

NU ESTE PACALEALA DE 1 APRILIE.AM UN ANUNT FOARTE IMPORTANT DE FACUT.FAMILIA LUI DAVID SE INMULTESTE.......ELENA ESTE
I-N-S-A-R-C-I-N-A-T-A

Ha , ha , ha !!! Mai radeti acu de Bestia si de ochiul ei ager.
Prezantez acu citate din Marea Prezicatoare Bestia si contrazicatorii ei(Tomitii necredinciosi sa verifice topicul cu poze pag.22/23)

Bestia: "Mi-a scapat mie vreo informatie? Bisbi o sa fie tatic? Daca nu am halucinatii , ochiul meu cam asta vede din poza asta"

Corazon: "Vede naspa ochiul ala"

David_mi_vida:"Si eu zic ca nu vede bine! Se rezolva cu ochelari"

Corazon"sa schimbam directia ca sa se vada bine de data asta "

Bestia:" Nu ma mai duceti cu presu' , vreau poze recente cu Elena , ca doar Bisbi nu e Arnold gravid."

Venera:"Mai copii, eu de aia am pus poza aia, sa va faceti voi ganduri?....si asa m-a costat destul sa o vad, sa o procesez si sa o pun aici....pana la urma am postat-o ca, recunosc, sunt frumosi impreuna.....dar sa ma gandesc eu la bebei.....poate avea fata indigestie....ma faceti sa mor de inima, zau "

Ei carcotaselor , va mai puneti cu Maria Sa Bestia si cu ochiul ei ager. Cine tre sa-si faca ochelari? Aud ceva?V-ati luat bon de ordine la optica medicala? dance dance dance dance dance dance dance

avand in vedere prezicerile tale de Mama Omida, te rog sa fii pocita si sa prezici ca vine David si la noi pana la sfarsitul anului .. asa ca sa stau mai relaxata. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Sus In jos

Mesaj  Venera la data de 14/9/2009, 19:18

cristianab a scris:

Prezantez acu citate din Marea Prezicatoare Bestia si contrazicatorii ei(Tomitii necredinciosi sa verifice topicul cu poze pag.22/23)

Bestia: "Mi-a scapat mie vreo informatie? Bisbi o sa fie tatic? Daca nu am halucinatii , ochiul meu cam asta vede din poza asta"

Bestia:" Nu ma mai duceti cu presu' , vreau poze recente cu Elena , ca doar Bisbi nu e Arnold gravid."

Venera:"Mai copii, eu de aia am pus poza aia, sa va faceti voi ganduri?....si asa m-a costat destul sa o vad, sa o procesez si sa o pun aici....pana la urma am postat-o ca, recunosc, sunt frumosi impreuna.....dar sa ma gandesc eu la bebei.....poate avea fata indigestie....ma faceti sa mor de inima, zau "

Ei carcotaselor , va mai puneti cu Maria Sa Bestia si cu ochiul ei ager. Cine tre sa-si faca ochelari? Aud ceva?V-ati luat bon de ordine la optica medicala? dance dance dance dance dance dance dance

Tu si gura ta mare Very Happy Very Happy .....pe viitor, te rog, pentru biata mea inima, sa te abtii sa mai prevezi lucruri dinastea.....inca acum am iesit foarte bine, ca vestea e una buna, se naste un bebe bounce bounce bounce .....dar vreau sa previn atragerea unora grave pale .....deci, te rog, daca mai ai vreo prevestire, de data asta grava, sa o alungi cat mai departe de noi si Davidutzu.

Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Sus In jos

Mesaj  Venera la data de 14/9/2009, 19:09

Sa vedem.....noutati despre disc: am mai aflat numele a doua melodii Cool Cool :
Mi Princesa si Haciendo el amor......suna foarte promitator amandoua, nu-i asa?
Apoi, am aflat si versuri din 2 piese....cate o bucatica din fiecare.....Din Mi Princesa:"Me sigo preguntando porque te sigo amando si dejaste sangrar mis heridas".....si din Sin mirar atras:"De rodillas a Dios pido perdon por perder tantos anos de tu amor".
Sursa este un interviu dat de Davidutzu la Univision.....plus inca o sursa, cea mai buna, si anume nuestra mamita, Corazon kiss hugs

P.S.: Albumul are 14 piese selectionate din mai mult de 5000....dovada, daca mai era nevoie, de cat de perfectionist este Davidutzu nostru.

Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Sus In jos

Mesaj  david_mi_vida la data de 14/9/2009, 16:05

Bestie nu te mai ambala atat!!! Nimeni nu ne-a spus in cate luni este insarcinata Elena! Poze recente si noi vrem sa vedem. Wink

david_mi_vida
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 355
Registration date : 04/01/2009

Sus In jos

Mesaj  cristianab la data de 14/9/2009, 13:57

BISBALERA a scris:BUNA SEARA LA TOATA LUMEA!!!

NU ESTE PACALEALA DE 1 APRILIE.AM UN ANUNT FOARTE IMPORTANT DE FACUT.FAMILIA LUI DAVID SE INMULTESTE.......ELENA ESTE
I-N-S-A-R-C-I-N-A-T-A

cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

Mesaj  david_mi_vida la data de 13/9/2009, 18:41

Pe bune???? ASta e o veste super-bunaaaa! Ma bucur din suflet pentru amandoi!!!! bounce bounce bounce bounce

david_mi_vida
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Sus In jos

HOT NEWS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mesaj  BISBALERA la data de 12/9/2009, 22:19

BUNA SEARA LA TOATA LUMEA!!!

I-N-S-A-R-C-I-N-A-T-A

BISBALERA
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Sus In jos

Mesaj  david_mi_vida la data de 10/9/2009, 13:13

Adn-10Sep2009-Un mosaico humano de récord y lo último de Bisbal, en la fiesta de Ma..

Un mosaico humano de récord y lo último de Bisbal, en la fiesta de Madrid'16
EFE
Actualizado 10-09-2009 11:48 CET

Madrid.- La composición del mayor mosaico humano ciudadano jamás realizado y la presentación en directo del último disco de David Bisbal protagonizarán la fiesta con la que Madrid quiere demostrar al mundo, el próximo día 27 en la plaza de Cibeles, que toda la ciudad quiere los Juegos Olímpicos de 2016.
ampliar foto
(EFE)

El cantante español David Bisbal.
http://www.soitu.es/soitu/imagenes/2009/09/10/info/1252576079_764730_fotonoticia_normal_0.jpg

Según ha informado el Ayuntamiento, después de que Vicealcaldía presentara un informe al respecto en la Junta de Gobierno municipal de hoy, la idea es que "el entusiasmo con el que los ciudadanos han apoyado la candidatura olímpica Madrid 2016 puede ser el factor que finalmente incline la balanza para que la capital española pueda por fin albergar unos Juegos Olímpicos".

"El deseo colectivo de los madrileños, de los españoles, se ha hecho sentir en todos los rincones del planeta, y Madrid 2016 convoca a los ciudadanos a mostrar de nuevo al mundo entero el apoyo a su candidatura en el 'Día de la Corazonada'".

La fiesta será el domingo 27 de septiembre en la plaza de Cibeles a partir de las seis de la tarde.

En ese escenario, cada una de las personas que acudan formarán, con los colores del logotipo de la mano olímpica, el mayor mosaico humano jamás realizado.

Los asistentes recibirán unas cartulinas que deberán sostener durante el momento en que se tomará una fotografía aérea que se distribuirá por todo el mundo con el fin de mostrar otra vez la ilusión por la apuesta olímpica madrileña.

La fotografía aérea se realizará a las 19,30 horas y después, a las 20.30 horas, comenzará el concierto de David Bisbal, en el que presentará oficialmente su nuevo álbum.

david_mi_vida
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Sus In jos

Mesaj  BISBALERA la data de 1/9/2009, 18:34

David Bisbal presenta nuevo éxito

Enviado el 01/09/2009 , 10:36 am
La noche de este pasado viernes 28 de agosto, David Bisbal interpretó en directo su nuevo éxito “Esclavo de sus besos” en el Madison Square Garden de Nueva York, en el transcurso del megaconcierto que reunió a un gran número de estrellas latinas de la música para homenajear al famoso locutor puertorriqueño Polito Vega, en la celebración de su 50 aniversario en el mundo de la radio.

No pudo escoger el artista español un mejor escenario para presentar por primera vez en vivo el primer single de su próximo trabajo “Sin mirar atrás”, que verá la luz el próximo mes de octubre.

Bisbal el dueño de un Grammy Latino, 30 discos de platino, 17 discos de oro y más de 4 millones de álbumes vendidos llegó, a NY con su impactante energía para presentar por primera vez en vivo su nuevo hit “Esclavo de sus besos”, con el que ya ha sido n.º 1 en iTunes en España y con un impresionante debut mundial de radio en los lugares más altos. Con una gran ovación por parte del público presente en el Madison Square Garden, este “Esclavo de sus besos” promete ser uno de los éxitos mas grandes de su carrera.

Desde Miami David Bisbal viajará con destino a México DF donde este próximo 4 de septiembre actuará en el Auditorio Nacional acompañando a Pedro Fernández en el concierto que el rey de las rancheras ofrece en el escenario más emblemático del país azteca. Juntos darán vida al tema “Sana mi herida”, tema incluido en el último trabajo del artista mexicano en el que colaboró Bisbal.

BISBALERA
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Sus In jos

Mesaj  BISBALERA la data de 1/9/2009, 18:33

David Bisbal presentó 'Esclavo de sus besos' en el Madinson Square de Nueva York

David Bisbal presentó 'Esclavo de sus besos' en el Madinson Square de Nueva YorkDavid Bisbal interpretó en directo en público su nuevo éxito Esclavo de sus besos en el Madison Square Garden de Nueva York, en el transcurso del megaconcierto que reunió, el pasado 28 de agosto, a un gran número de estrellas latinas de la música para homenajear al famoso locutor puertorriqueño Polito Vega, en la celebración de su 50 aniversario en el mundo de la radio. El artista presentó de este modo el primer single de su próximo trabajo Sin mirar atrás, que verá la luz el próximo mes de octubre. Entre las estrelles invitadas al acto, se encontraban Juanes, Enrique Iglesias, Alejandro Sanz, Luis Fonsi, Don Omar, Paulina Rubio, Gloria Trevi, Laura Pausini y Fanny Lu, entre otros. Al término del evento, Bisbal voló a Miami, donde esta semana cumplirá con una apretada agenda de compromisos para promocionar su último disco.

BISBALERA
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Sus In jos

Mesaj  BISBALERA la data de 1/9/2009, 18:29

David Bisbal es uno de los 25 hombres más guapos del planeta
EP | MADRID Actualizado Martes, 01-09-09 a las 17:02

David Bisbal está entre los latinos más atractivos del mundo. Según la lista elaborada por la revista People el intérprete de 'Bulería' y 'Corazón Latino' es uno de los 25 hombres más guapos del planeta.
En declaraciones a la revista, Bisbal, que ocupa el sexto lugar de los latinos más atractivos, admite que no se considera muy atractivo y confiesa que lo que más le gusta de sí mismo, su verdadero secreto, es que ve a todos con una sonrisa.
Una lista que encabeza el actor y cantante méxicano Aarón Díaz, un habitual de las telenovelas sudamericanas, y en la que encontramos otro español: el actor Javier Bardem que ocupa el undécimo lugar.
La lista de People también cuenta con otros rostros muy conocidos como el también actor Gael García Bernal, el cantante Juanes, el actor Néstor Carbonell ('Perdidos'), René Pérez Joglar, más conocido como 'Residente' del popular grupo Calle 12, o el futbolísta mexicano Cuauhtemoc Blanco, que jugó un par de temporadas en la Liga española en las filas del Real Valladolid.

BISBALERA
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Sus In jos

Mesaj  david_mi_vida la data de 27/8/2009, 23:44

ii place sa se joace cu cuvintele si se joaca foarte frumos. Pur si simplu il ador flowers flowers flowers

david_mi_vida
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Sus In jos

Mesaj nou de la David pe forumul oficial

Mesaj  Venera la data de 27/8/2009, 23:33

Ayer, 10:09

David Bisbal

buenos, dias a todos y a todas.

que tal estais?

yo muy contento.

ya estoy preparando todo para el festival de new york en el madison square garden.

ya he ensayado esclavo de sus besos.

besos esclavos para todos.

db

mi-a placut mult....mai ales ultimele cuvinte Embarassed Embarassed .....ayyyy, que arte tiene ese David

Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Sus In jos

Mesaj  Venera la data de 25/8/2009, 19:08

CORAZON LATINO a scris:INTERVIUL CEL MAI EMOTIONANT , CE SENSIBIL ESTE DAVID SI CE EMOTII ARE.
VAMOS A VER:

http://www.rtve.es/mediateca/videos/20090824/manana-david-bisbal-24-08-09/571699.shtml#

Mi níño bonico y dulce...... sufletzelul lui atat de sincer si sensibil....unul din milioanele de motive pentru care il iubesc mai mult cu fiecare zi Embarassed

Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Sus In jos

EL LANSAMENTO

Mesaj  CORAZON LATINO la data de 25/8/2009, 06:59

INTERVIUL CEL MAI EMOTIONANT , CE SENSIBIL ESTE DAVID SI CE EMOTII ARE.
VAMOS A VER:

http://www.rtve.es/mediateca/videos/20090824/manana-david-bisbal-24-08-09/571699.shtml#

CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Sus In jos

EL LANSAMENTO

Mesaj  CORAZON LATINO la data de 25/8/2009, 06:59

INTERVIUL CEL MAI EMOTIONANT , CE SENSIBIL ESTE DAVID SI CE EMOTII ARE.
VAMOS A VER:

CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Sus In jos

Cum suuuunnnnnnnnnnnaaaaaaaaaaa

Mesaj  Mihaela Coprean la data de 25/8/2009, 06:36

Me guuuuuuuuuuuuuuuussssssssssssssssstttttttttttttaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!

Mihaela Coprean

Number of posts : 37
Registration date : 30/04/2009

Sus In jos

Mesaj  Venera la data de 22/8/2009, 12:25

Daca vreti sa ascultati noul single COMPLET, intrati pe pagina radioului los 40 principales....eu l-am ascultat deja.....cuvintele sunt sarace sa descriu cat e de frumos.....Gracias, David kiss Danceto Danceto

http://www.los40.com/player/Radio/40Principales/

Revin...Bisbalpress l-a inregistrat, e adevarat cu niste vorbarie de radio la inceput, dar se aude super....pun link mai jos sa il puteti descarca si voi....de atunci il ascult la infinit....imediat o sa pun si versurile Razz bounce bounce bounce

http://bisbalpress.mforos.com/1632662/8450...40-principales/

si la Cadena Dial, unde e mai bine inregistrat

http://bisbalpress.mforos.com/1632662/8450...en-cadena-dial/

Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Sus In jos

Mesaj  Venera la data de 20/8/2009, 22:49

CORAZON LATINO a scris:Multumim mult, esti de mare ajutor ca la cate am .. nu stiu zau cum am sa le cuprind. mil besos cielo, GRACIAS!!!! flowers Danceto Danceto Danceto

De asta suntem aici....si ai dreptate...stirile curg la momentul asta....pare ca lumea intreaga asteapta cu sufletul la gura single-ul si noul album.....dar vorba lui David:" preparandose, respirando, porque nos vamos para arriba"

Acum sa trecem la lucruri serioase....data din agenda web a lui David:" 24 de Noviembre
Concierto Acustico Madrid
Lugar: Teatro Circo Price "
Daca va uitati pe blogul lui David, o sa scrie 28 noiembrie....dar biroul lui David a confirmat ca e o greseala pe blog si data corecta e 24 noiembrie....o sa corecteze.

Alta data din agenda....putem sa vedem si noi in tara: "24 de Agosto
TVE 1. Programa "La mañana de la 1"
Entrevista "

Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 11:27

Continut sponsorizat