David Bisbal in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Fan Club David Bisbal in Romania on Facebook
My Great Web page
db_Romania
eXTReMe Tracker

NEWS / NOUTATI

+6
BISBALERA
AN-K db
david_mi_vida
auroradumbr
dana
CORAZON LATINO
10 participan?i

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  CORAZON LATINO 19/8/2009, 22:23

Multumim mult, esti de mare ajutor ca la cate am .. nu stiu zau cum am sa le cuprind. mil besos cielo, GRACIAS!!!! flowers worship worship worship
CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Noutati despre album

Mesaj  Venera 18/8/2009, 19:36

Deja incep sa apara informatii mai multe despre colaborarile de pe noul album....2 dintre ele: fratii Juan si Antonio Carmona si o cantareata engleza numita Pixie Lot. De asemenea, David a declarat ca pentru acest lbum a compus destul de multe piese.
Va las link sa cititi articolul:
http://bisbalpress.mforos.com/1632662/8436725-periodico-enfoque-mx-18ago2009-presenta-bisbal-sin-mirar-atras/
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  Venera 16/8/2009, 02:01

Abia acum am vazut si am corectat....sigur e de la emotii ca am ascultat noul single....in vacanta a fost foaarte bine, dar stiind ce ma asteapta acasa, m-am intors fara regrete Very Happy
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Interviu COPE

Mesaj  Mihaela Coprean 16/8/2009, 01:28

Venera, ambele link/uri sunt prima parte! Cum a fost in vacanta? Asteptam single/ul!!!! Gran arte con toque roquero !!!!! Smile Smile Smile
Mihaela Coprean
Mihaela Coprean

Number of posts : 37
Age : 43
Reputation : 16
Points : 53
Registration date : 30/04/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  Venera 15/8/2009, 11:10

Interviu realizat pe 14 august la radio Cope....pun linkul sa il auziti...e impresionant cata lume a dorit sa participe si sa vorbeasca despre Davidutzu nostru

http://www.cope.es/14-08-09,primera-parte-entrevista-david-bisbal,42088--8--audios

si partea a 2a
http://www.cope.es/14-08-09,segunda-parte-entrevista-bisbal-noches-sol,42089--8--audios


Ultima editare efectuata de catre Venera in 16/8/2009, 01:59, editata de 1 ori
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  Venera 15/8/2009, 10:25

Cand am citit ca va intra sa vorbeasca cu noi, am sarit in sus de bucurie....dar a durat putin, pentru ca, la ora cand Davidutzu vorbea cu lumea, eu eram in drum spre Grecia....abia acum am apucat sa citesc.....am asteptat surpriza asta 10 zile.....si a meritat din plin......estoy en las nubes Laughing
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty EL CHAT DE DAVID

Mesaj  CORAZON LATINO 6/8/2009, 02:18

CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  david_mi_vida 4/8/2009, 14:13

Milles de besos para nuestro angelito!!! E cel mai dulce om si artist din cati exista si merita tot ce e mai bun pe lumea asta! Te queremos muchissimo!!! flowers flowers flowers
david_mi_vida
david_mi_vida
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 355
Age : 41
Localización : Buzau-Romania
Reputation : 29
Points : 268
Registration date : 04/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  Venera 4/8/2009, 12:29

Davidutzu a intrat ieri sa ne spuna asta:

"hola, que tal estais?

espero que bien.

que os parece que quedemos el miercoles por la tarde para hablar un poco de todo?

quizas del nuevo single?

un beso.


--------------------

db"

Doamne....il iubesc pe omul asta......cat e de atent cu toata lumea....miercuri cred ca va lua foc internetul
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  CORAZON LATINO 3/8/2009, 21:45

Venera a scris:Din nou despre single....de data asta este confirmata afirmatia de catre David insusi intr-un interviu la ExaRadio....e 24 august.....cadou de ziua mea Laughing (poveste complicata cu asta....pe scurt, m-am nascut pe 23 august dar mami m-a trecut oficial pe 24 din motive de sarbatoare comunista)......asa ca nu stiu voi, dar eu am inceput deja sa sarbatoresc cheers cheers

Very Happy Very Happy si noi si noi toata luna te lo mereces guapa Wink
CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  Venera 3/8/2009, 21:39

Din nou despre single....de data asta este confirmata afirmatia de catre David insusi intr-un interviu la ExaRadio....e 24 august.....cadou de ziua mea Laughing (poveste complicata cu asta....pe scurt, m-am nascut pe 23 august dar mami m-a trecut oficial pe 24 din motive de sarbatoare comunista)......asa ca nu stiu voi, dar eu am inceput deja sa sarbatoresc cheers cheers
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  cristianab 1/8/2009, 20:54

Venera , pur si simplu te ador .M-am inverzit cand am vazut ca s-a terminat articolul in spaniola si nimic in romana, dar m-ai resuscitat cu urmatoarea postare.Mi-ai salvat onoarea, ca tocmai ma pregateam sa intreb ca babele alea pe la colturi" Ce zice? Ce zice?"
Multam fain ,draguta mea si multi, multi pupici !
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  CORAZON LATINO 1/8/2009, 19:20

Ca sa nu muncim in zadar , cum era si firesc , am facut un blog al nostru unde sa postam news-urile traduse in romana. Va multumesc mult. Va rog sa va inscrieti acolo ca sa puteti comenta in voie. Asa e normal. Wink Va iubesc si va apreciez enorm. I love you I love you I love you I love you Mil besitos de Corazon.
CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  Venera 1/8/2009, 14:26

Traducerea am pus-o separat, pentru ca era prea mult text intr-un singur post. hugs hugs kiss kiss

Interviu realizat de Julio Alejandro Quijano de la El Universal 1 August 2009
Cantaretul sceptic

Desi participa la concerte benefice, spaniolul David Bisbal nu crede ca aceste actiunile ale sale vor schimba lumea.

David Bisbal nu pacatuieste prin idealism. Stie ca artistii, indiferent cate concerte benefice ar oferi sau cate cauze filantropice ar promova, nu vor schimba lumea.
Cantaretul spaniol, produs al programului OT, s-a implicat constant in cauze sociale. Acum un an a participat la concertul ALAS, cea mai mare fundatie a artistilor latino, a carei finalitate este sa sprijine cu burse de studii copiii saraci. Duminica va fi prezent la festivalul "Ciudad de Mexico plin de viata", un concert gratuit care promoveaza si revitalizeaza turismul dupa ravagiile gripei A in Mexic.
Bisbal, nascut in Almeria la 5 Iunie 1979, este, pe langa toate astea, purtatorul de cuvant al Cudeca, Asociatia Ingrijirii bolnavilor de Cancer, cu sediul la Malaga, Spania.
Toate activitatile filantropice le face cu entuziasmul unuia care " acum doar cativa ani era un baiat care visa sa fie cantaret si care acum se bucura de un mare succes, ceea ce inseamna ca am obligatia de a da inapoi ceva publicului", afirma el pentru KIOSKO.

- Sunt si alti artisti care fac actiuni sociale, dar raman anonimi, de ce tu te-ai decis sa le faci publice?
DB: Fac si lucruri pe care nu le stie lumea, sprijin cauze fara sa fac asta public, dar sunt situatii in care institutiile imi cer sa fiu portavocea cauzelor lor si accept, pentru ca e una din responsabilitatile mele ca persoana publica sa fiu un fel de ambasador care apare in mediile de comunicare din diverse tari.

- Faima te obliga sa fii filantrop?
DB: Nu stiu daca artistii pot schimba lumea pentru ca sunt faimosi. Acest tip de probleme cum ar fi saracia sau bolile se vor rezolva doar cand oamenii din toata lumea se vor uni intr-o actiune solidara. Dar, pe de alta parte, noi artistii avem fani devotati carora ne putem adresa, ca ei sa lucreze in favoarea cauzelor bune.

- Faima a insemnat si riscuri, ca acela cand ti-a fost furat contul de posta electronica si au incercat sa te santajeze.....
DB: A fost o problema survenita acum un an si jumatate. In acel cont era munca mea cu diversi producatori, cu care colaborasem pentru noul disc. A fost dureros, pentru ca erau cantece care trebuiau lansate la jumatatea acestui an; acest incident ne-a obligat inclusiv sa amanam lansarea albumului.

- Ai urat atunci ca esti cunoscut?
DB: Niciodata. Garda Civila Spaniola mi-a explicat ca atacurile asupra postei electronice sunt un fapt banal. Evident ca e mai usor sa santajezi o persoana publica.

- Ai cunoscut partea urata a faimei?
DB: La inceput mi-a fost foarte greu sa merg pe strada si sa fiu oprit mereu de oameni, dar am inteles imediat ca era vorba de apreciere si nu puteam sa ma supar pe ei.

Muzica din plin.
David Bisbal isi va lansa al 4lea disc in septembrie, ca urmare a amanarii fortate de furtul contului sau electronic.
O data depasita problema, cantaretul explica: la fel ca si toate celelalte, va fi un album de buleria.
A fost produs de Armando Avila si multe dintre cantece au fost lucrate in Mexic, tara careia Bisbal ii poarta o mare dragoste: " Este o tara minunata; de fiecare data cand vin sa lucrez aici, vreau sa raman mai mult, ca sa stau in vacanta in Acapulco. Si Spania are plaje frumoase, dar Acapulco e un loc caruia nu ii pot rezista"
Lansarea va coincide cu turneul latinoamerican al showului care l-a dus la Paris, unde biletele s-au epuizat cu 2 saptamani inainte de spectacol.

- Acest al 4lea disc inseamna ca te putem numi cantaret matur?
DB: Nu m-am culcat pe lauri. Raphael imi da mereu un sfat:" Lucreaza la fiecare album ca si cum ar fi primul". Asta am facut. Intr-adevar, de abia acum sunt la inceputul carierei, am avut norocul sa primesc dragostea multor oameni, dar e nevoie sa muncesc in fiecare zi.

- Din generatia de la OT, cu Rosa si Bustamante, doar tu ai facut cariera in Mexic. Ce ai tu si nu au avut ei?
DB: Cand am iesit din program, am scos un disc care s-a numit Corazon Latino si am avut norocul ca dupa sase luni o alta casa de discuri sa se intereseze de distribuirea albumului in Mexic. Pentru mine a fost ca un nou inceput, m-am facut cunoscut in festivaluri, la radio, am fost prezentat in emisiuni. Incetul cu incetul publicul mexican m-a acceptat.

- Privind in urma, ce crezi despre acel David Bisbal de 20 de ani, care a concurat la OT?
DB: Cred ca era un baiat vesel cu dorinta de munca.....de fapt el nu e foarte diferit de acest David care sunt acuma. Acel moment din viata mea a fost o permanenta surpriza, dar acuma ma straduiesc sa pastrez acel vis.
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  Venera 1/8/2009, 14:21

Am mai gasit ceva nou.....si sunt cazuta in admiratie....in fiecare zi gasesc mai multe motive sa il iubesc si sa il respect pe David....o sa cititi si o sa vedeti.

El Universal MX-1Ago2009-David Bisbal, el cantante escéptico


El cantante escéptico


Aunque participa en conciertos a beneficio, el espańol David Bisbal no cree que esas acciones vayan a cambiar el mundo



Julio Alejandro Quijano
El Universal
Sábado 01 de agosto de 2009
julio.quijano@eluniversal.com.mx


David Bisbal no peca de idealista. Sabe que los artistas, por más conciertos benéficos que ofrezcan y causas filantrópicas que promuevan, no cambiarán el mundo.

El cantante espańol surgido del programa de realidad simulada Operación triunfo continuamente se ha involucrado en causas sociales. Hace un ańo participó en el concierto Alas, la más grande fundación de artistas latinos cuya finalidad es becar los estudios escolares de nińos pobres. El domingo actuará en el festival “Ciudad de México llena de vida”, un concierto gratuito para promover y reactivar la actividad turística luego de la influenza en México. Bisbal, nacido en Almería el 5 de junio de 1979, es, además, un vocero de Cudeca, Asociación de Cuidados del Cáncer, establecida en Málaga, Espańa.

Todas estas actividades filantrópicas las hace con el entusiasmo de quien “apenas hace unos ańos era un muchacho con la ilusión de ser cantante y ahora goza de un gran éxito, lo que significa que tengo la obligación de devolver algo al público”, afirma a KIOSKO.



—Hay otros artistas que hacen labor social de manera anónima, żpor qué decides hacerlo públicamente?

—También hago cosas sin que nadie lo sepa, apoyo causas sin hacerlo públicamente, pero hay otras situaciones en que las instituciones me piden que sea el vocero de sus causas y acepto porque es una parte de mi responsabilidad como persona pública, ser una especie de embajador que aparece en medios de comunicación de diversos países.

—żLa fama obliga a la filantropía?

—No sé si los artistas puedan cambiar el mundo a partir de su fama. Este tipo de problemas como la pobreza o las enfermedades sólo se resolverán cuando las personas de todo el planeta se unan en una acción de solidaridad. Pero, por otro lado, los artistas tenemos seguidores incondicionales a quienes les podemos hablar para hacer trabajo en favor de causas buenas.

—La fama también ha significado riesgos como aquel en que robaron tu cuenta de correo electrónico personal e intentaron chantajearte...

—Fue un problema que sucedió hace ańo y medio. En ese correo estaba mi trabajo con diferentes productores con quienes había colaborado para el nuevo disco. Fue angustiante porque eran canciones que serían lanzadas a mediados de este ańo; incluso, ese incidente obligó a retrasar el estreno del álbum.

—żOdiaste ser popular?

—Nunca. La Guardia Civil Espańola me explicó que el asalto de correos electrónicos es un problema muy común. Obviamente es más fácil extorsionar a una figura pública.

—żConociste el lado feo de la fama?

—Al principio fue muy difícil para mí andar por la calle y que la gente me detuviera a cada momento, pero luego entendí que se trataba de carińo y que no podía enojarme con ellos.

La música, a “full”

David Bisbal publicará su cuarto álbum en septiembre luego del retraso obligado por el robo de su cuenta de correo electrónico. Pasado el susto, el cantante explica que, como desde el primero, es un álbum de bulería.

Fue producido por Armando Ávila y muchas de las canciones fueron trabajadas en México, país al que Bisbal manifiesta un carińo dogmático: “Es un país maravilloso; cada vez que voy a trabajar, pido quedarme más para vacacionar en Acapulco. Espańa también tiene playas hermosas, pero Acapulco es un lugar al que no me puedo resistir”.

El estreno coincidirá con la gira por Latinoamérica del espectáculo que lo llevó a París en donde agotó localidades dos semanas antes del show.

—żEste cuarto CD significa que ya podemos llamarte cantante maduro?

—No me duermo en mis laureles. Raphael siempre me da un consejo: “Trabaja en cada disco como si fuera el primero”. Eso he hecho. Realmente ahora estoy en el comienzo de mi carrera, he tenido la suerte de recibir el carińo de mucha gente, pero es necesario trabajar todos los días.

—De la generación de Operación triunfo con Rosa López y David Bustamante, solo tú has hecho carrera en México, żqué tienes tú que no tuvieron ellos?

—Cuando salí del programa tuve un disco que se llamó Corazón latino y tuve la suerte de que seis meses después una compańía discográfica diferente se interesara por distribuirlo en México. Y para mí fue volver a empezar, darme a conocer en festivales de radio, presentaciones en programas. Poco a poco el público mexicano me aceptó.

—Visto a la distancia, żqué piensas de aquel David Bisbal de 20 ańos que concursó en “Operación triunfo”?

—Que era un muchacho alegre con ganas de trabajar... en realidad no es muy diferente al Bisbal que soy ahora. Aquel momento de mi vida era una sorpresa constante, pero ahora me esfuerzo para que permanezca ese sueńo.
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  Venera 1/8/2009, 13:00

Asta e David....un om deosebit cu un suflet enorm....pentru asta e atat de iubit si respectat
Sa vedeti ce mai face el zilele astea inainte de concertul din Cadiz: "Contento por apoyar a Vive México, nos vemos el 2 de agosto en el Ángel de la Independencia "

P.S.: se pare ca intr-adevar single-ul se lanseaza pe 22 august bounce bounce bounce .....din cel putzin 2 motive care mi se par rationale:
1: pe 22 august incepe Feria de Almeria, deci iata contributia lui David para su tierra querida.
2: cam in aceeasi perioada(25 august) a fost lansat si primul single de pe Premonicion.

Asi que.....ALEGRIIIIIIIIAAAAAAAAAAA!!!
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  BISBALERA 28/7/2009, 23:56

BISBALERA
BISBALERA
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 221
Age : 40
Localización : romania-bucharest
Reputation : 26
Points : 235
Registration date : 28/12/2008

http://www.bisbalera.webs.com

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  Venera 28/7/2009, 15:53

Cu placere, Aurora.....si cu mare drag....nu fac decat sa urmez exemplul lui David.....sa stiti ca l-am descoperit unde e si ce face.....si nu am putut sa nu impartasesc familiei Very Happy Very Happy

link sa cititi:
http://twitter.com/davidbisbaldb
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  auroradumbr 26/7/2009, 22:44

multumim Venera, esti minunata!!!!!!!!!!!!!!!!! flowers flowers
avatar
auroradumbr
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 57
Reputation : 10
Points : 171
Registration date : 19/10/2008

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  Venera 26/7/2009, 18:07

O stire de ultima ora despre single....desi pana nu spune David nu mai cred....dar poate e adevarat.....si ar fi un super cadou de ziua mea: se pare ca single-ul ar iesi pe 22 august....sursa: o emisiune radio numita Dia tal cual de la Cadena Dial
las si linkul sa puteti descarca si sa auziti si voi

http://www.mediafire.com/?tyf0ndwnfiy
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  Venera 22/7/2009, 18:59

Cu mare placere si drag kiss kiss hugs hugs ....imi place sa imi bag nasul sa caut stiri despre David....sa fim la curent cu tot ce face.
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  david_mi_vida 22/7/2009, 12:17

Multumim Venera! ne tii la curent cu toate noutatile despre David si pe noi astia care avem mai putin timp. Esti o dulce! kiss kiss kiss hugs hugs hugs
david_mi_vida
david_mi_vida
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 355
Age : 41
Localización : Buzau-Romania
Reputation : 29
Points : 268
Registration date : 04/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  cristianab 21/7/2009, 22:26

Multumim pentru vestile bune Venera, si nu in ultimul rand multumim ca ti-ai facut mila si de cei doi corigenti la limba spaniola Embarassed Embarassed
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  Venera 20/7/2009, 23:49

De la Bisbalpress:
"Málaga, 20 jul (EFE).- El cantante almeriense David Bisbal ha dicho hoy en Málaga que su próximo trabajo es "muy energético y positivo" y mantiene sus raíces y ha anunciado que a partir de septiembre comenzará una gira que le llevará a Latinoamérica y a Europa.

Bisbal ha declarado a los periodistas que tendrá un verano de "mucho trabajo", ya que en breve comenzará con la grabación de un vídeoclip y, una vez finalizada la época estival, iniciará la promoción del álbum."

Si traducerea:
David Bisbal a spus azi in Malaga ca urmatorul lui disc este "plin de energie si foarte pozitiv" si ca pastreaza radacinile andaluze. A anuntat ca, incepand din septembrie, va incepe un turneu care il va purta prin America Latina si Europa.
A declarat jurnalistilor ca va avea o vara "incarcata de munca", din moment ce foarte curand va incepe filmarea unui videoclip si, dupa ce vara se termina, va incepe promovarea noului album.
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  cristianab 13/7/2009, 16:34

Dragutele mele daca va mai stresati atata o sa va umpleti de riduri , si cand o veni Davidutu in Romania o sa fiu singura frumusica din din sala.

"Nu te agita atat, lucrurile cele mai bune se petrec atunci cand te astepti cel mai putin"-Gabriel Jose Garcia Marquez (la mine functioneaza intotdeauna chestia asta)
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

NEWS / NOUTATI - Pagina 3 Empty Re: NEWS / NOUTATI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum