David Bisbal in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Fan Club David Bisbal in Romania on Facebook
My Great Web page
db_Romania
eXTReMe Tracker

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

+10
david_mi_vida
dana
Venera
cristianab
cristina
auroradumbr
dienutza
Ralu
Lya
CORAZON LATINO
14 participan?i

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  dana 6/3/2009, 19:40

cristianab a scris:Din pacate pe 8 martie eu sunt plecata din Bucuresti, dar pe 21 martie cu siguranta o sa vin.Si in alta ordine de idei , "aqui estoy yo" cu subtritrare in romana poate fi vizionat in Italia,(la postat un nepot, dar nu poate fi accesat din Romania),dar am reusit sa bag "y si fuera ella".Mai are unele problemute, dar daca observati unele mai grave decat cele care ma nemultumesc pe mine le mai pot ajusta.
https://www.youtube.com/watch?v=HLZdkBgfx2U
PS - Dana sa nu ma bati, am schimbat doar 1% din traducerea ta, ca sa pice pe melodie.Promit ca nu o mai fac.

nu Cristiana stai linistita...atat timp cat se pastreaza esenta melodiei..nu e nici o problema daca sunt schimbate cateva cuvinte.eu am incercat sa fac un filmulet la "Cuidar nuestro amor",dar din pacate nu ma prea pricep.promit sa invat cat mai repede ca sa ajut si eu Wink kiss kiss kiss kiss kiss
dana
dana
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 354
Age : 35
Localización : Bucharest-Romania
Reputation : 18
Points : 191
Registration date : 26/11/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  AN-K db 6/3/2009, 18:38

CRISTINA, A IESIT SUPER! CRED CA ASA TREBUIE SA FIE TOATE VIDEOCLIPURILE LUI. DOAR ASA VOR STI SI CEI CARE NU CUNOSC LB. SPANIOLA, CE MESAJE TRANSMITE PRIN CANTECELE LUI. ITI MULTUMIM PENTRU TOATA IMPLICAREA TA IN MEDIATIZAREA LUI DAVID! kiss kiss kiss kiss kiss kiss
AN-K db
AN-K db
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 93
Age : 50
Localización : tg jiu
Reputation : 6
Points : 44
Registration date : 20/10/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  auroradumbr 6/3/2009, 15:39

multumesc cristiana pentru ce ai facut
Bravoooo cheers cheers cheers cheers flowers flowers flowers
avatar
auroradumbr
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 57
Reputation : 10
Points : 171
Registration date : 19/10/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  cristianab 6/3/2009, 00:44

Din pacate pe 8 martie eu sunt plecata din Bucuresti, dar pe 21 martie cu siguranta o sa vin.Si in alta ordine de idei , "aqui estoy yo" cu subtritrare in romana poate fi vizionat in Italia,(la postat un nepot, dar nu poate fi accesat din Romania),dar am reusit sa bag "y si fuera ella".Mai are unele problemute, dar daca observati unele mai grave decat cele care ma nemultumesc pe mine le mai pot ajusta.
https://www.youtube.com/watch?v=HLZdkBgfx2U
PS - Dana sa nu ma bati, am schimbat doar 1% din traducerea ta, ca sa pice pe melodie.Promit ca nu o mai fac.
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  CORAZON LATINO 5/3/2009, 17:46

Heiiiii!!! Cine pierde entuziasmul ii taiem nasul hahahahaha Wink Copii avem sedinta pe 8 Martie la Volo Hotel etajul unu la ora 20,00. Nu mai pierdeti nimic si nu va mai chinuti ca sant anumite tehnici pe youtube pe care vi le spun atunci.
Acum, pe 8 ne intalnim acolo cine poate, dar pe 21.03.2009 nu are voie sa lipseasca nimeni de la Seara David Bisbal in aceeasi locatie.Ne vom distra in stil David si vom canta karaoke toate piesele lui plus alte melodii latino cunoscute. Vreau confirmari pe numar de persoane pana atunci. Wink Sper ca va surade ideea.
CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  cristianab 5/3/2009, 16:36

E aiurea , mi-a cam pierit entuziasmul , am piedut cateva ore sa fixez traducea pe fiecare secventa si acum constat ca nu foloseste la nimic.
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  BISBALERA 5/3/2009, 13:55

cristianab a scris:Am reusit sa fac subtitrarea la videoclipul "aqui estoy yo", dar se pare ca m-am chinuit degeaba. Se pare ca imi trebuie licenta pentru el ca sa poata fi vizionat pe you tube, in romania se pare ca nu e la liber.Va dau adresa unde e postat dar nu stiu daca puteti sa-l deschideti.Eu pot din contul meu, dar nu stiu daca poate si altcineva. Ziceti-mi si mie daca reusiti.
https://www.youtube.com/watch?v=U3lhpgsEN8Y[youtube]

nu merge vizionat videoclipul..... No
BISBALERA
BISBALERA
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 221
Age : 40
Localización : romania-bucharest
Reputation : 26
Points : 235
Registration date : 28/12/2008

http://www.bisbalera.webs.com

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  cristianab 5/3/2009, 13:11

Am reusit sa fac subtitrarea la videoclipul "aqui estoy yo", dar se pare ca m-am chinuit degeaba. Se pare ca imi trebuie licenta pentru el ca sa poata fi vizionat pe you tube, in romania se pare ca nu e la liber.Va dau adresa unde e postat dar nu stiu daca puteti sa-l deschideti.Eu pot din contul meu, dar nu stiu daca poate si altcineva. Ziceti-mi si mie daca reusiti.
https://www.youtube.com/watch?v=U3lhpgsEN8Y
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  auroradumbr 1/3/2009, 17:00

Ma bucur ca gasesc atat activitate aici. Se vede ca David a adus primavara mai devreme si a semanat-o in sufletele noastre.
Va imbratisez cu drag hugs hugs hugs hugs hugs lower
avatar
auroradumbr
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 57
Reputation : 10
Points : 171
Registration date : 19/10/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  Venera 27/2/2009, 20:39

Mie una mi se pare o idee foarte buna....daca am reusi dupa aceea sa le si punem pe site-urile posturilor de radio...sau cumva sa le facem cunoscute si in alte locuri decat pe youtube......cu placere te ajut la ce ai nevoie, desi nu prea ma pricep sa fac editari video....dar pentru David sunt gata sa invat....bisbesitos
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  BISBALERA 27/2/2009, 15:47

cristianab a scris:Mi-a mai venit o idee de promovare. Ce ziceti daca am face montaje cu piesele lui David cu subtitrare in limba romana si sa le postam pe you tube? Daca tot ati muncit atat la traduceri de ce sa nu se bucure si alti de ele. Eu nu stiu spaniola dar am printat traducerile voastre si le urmaresc odata cu muzica.Credeti-ma ca ajuta foarte mult.Am pus o colega sa asculte "aqui estoy yo", si a zis ca e draguta, cand i-am pus traducerea in brate si am pus-o sa urmareasca in paralel si muzica si traducerea, a spus "oau, e superba!".Eu cred ca o sa functioneze, pentru ca sunt foarte multi dealde mine care nu stiu spaniola , si i-ar ajuta sa-l inteleaga mai repede pe David. Avand traducerile voastre pot sa dau si eu o mana de ajutor. Cred ca ar intra multe persoane pe ele si din curiozitate pentru ca nu exista inca piese subtitrate in romana.Voi ce ziceti, ne bagam?


asta am vrut yo sa fac mai demult....dar nu ma pricep sa le postez pe youtube....cu toate ca am cont.....ceva mi-a scapat.....dati-mi si mie un PM cu pasii care trebuie urmati!!! worship
BISBALERA
BISBALERA
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 221
Age : 40
Localización : romania-bucharest
Reputation : 26
Points : 235
Registration date : 28/12/2008

http://www.bisbalera.webs.com

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  cristianab 27/2/2009, 10:01

Mi-a mai venit o idee de promovare. Ce ziceti daca am face montaje cu piesele lui David cu subtitrare in limba romana si sa le postam pe you tube? Daca tot ati muncit atat la traduceri de ce sa nu se bucure si alti de ele. Eu nu stiu spaniola dar am printat traducerile voastre si le urmaresc odata cu muzica.Credeti-ma ca ajuta foarte mult.Am pus o colega sa asculte "aqui estoy yo", si a zis ca e draguta, cand i-am pus traducerea in brate si am pus-o sa urmareasca in paralel si muzica si traducerea, a spus "oau, e superba!".Eu cred ca o sa functioneze, pentru ca sunt foarte multi dealde mine care nu stiu spaniola , si i-ar ajuta sa-l inteleaga mai repede pe David. Avand traducerile voastre pot sa dau si eu o mana de ajutor. Cred ca ar intra multe persoane pe ele si din curiozitate pentru ca nu exista inca piese subtitrate in romana.Voi ce ziceti, ne bagam?
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  auroradumbr 25/2/2009, 18:33

BISBALERA a scris:
cristina a scris:la Niche Records am incercat eu si momentan nu il au in stoc, cel putin nu dvd-ul Premonicion live.
oricum baiatul de acolo a fost foarte dragut si mi-a zis ca in cam 3 saptamani vor primi. mi-a spus ca au destul de multe cereri Very Happy


cred k vor fi nevoiti sa-l aduca mai repede de 3 saptamani la cat de mult i-am presat cu rugaminti Pray si cereri worship .....nu prea tin ei pasul cu noi.....sunt cam lenesi!!!! flower
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
avatar
auroradumbr
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 57
Reputation : 10
Points : 171
Registration date : 19/10/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  BISBALERA 25/2/2009, 11:46

cristina a scris:la Niche Records am incercat eu si momentan nu il au in stoc, cel putin nu dvd-ul Premonicion live.
oricum baiatul de acolo a fost foarte dragut si mi-a zis ca in cam 3 saptamani vor primi. mi-a spus ca au destul de multe cereri Very Happy


cred k vor fi nevoiti sa-l aduca mai repede de 3 saptamani la cat de mult i-am presat cu rugaminti Pray si cereri worship .....nu prea tin ei pasul cu noi.....sunt cam lenesi!!!! flower
BISBALERA
BISBALERA
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 221
Age : 40
Localización : romania-bucharest
Reputation : 26
Points : 235
Registration date : 28/12/2008

http://www.bisbalera.webs.com

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  Mike 25/2/2009, 09:05

Venera a scris:Si eu am cautat la Diverta din Plaza si nu am gasit nimic....o sa incerc acolo unde ai zis, Mike


Uite albumul Premonicion il gasesti sigur aici.
http://www.fanmusic.ro/David-Bisbal-Premonicin-p-16987-p.html
Mike
Mike

Number of posts : 4
Age : 44
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 05/12/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  CORAZON LATINO 25/2/2009, 01:50

cristina a scris:la Niche Records am incercat eu si momentan nu il au in stoc, cel putin nu dvd-ul Premonicion live.
oricum baiatul de acolo a fost foarte dragut si mi-a zis ca in cam 3 saptamani vor primi. mi-a spus ca au destul de multe cereri Very Happy

Doamne ajuta, sper ca nu a plusat. Imi doresc din tota inima sa fie asa. Stai sa vezi cand "iesim noi in strada" hahahaha Wink
CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  CORAZON LATINO 25/2/2009, 01:48

BISBALERA a scris:
CORAZON LATINO a scris:
BISBALERA a scris:
Venera a scris:Si eu am cautat la Diverta din Plaza si nu am gasit nimic....o sa incerc acolo unde ai zis, Mike
le-am trimis mail cu rugamintea de a aproviziona magazinele cu cd-uri....le-am spus k suntem un grup mare de bisbaleri....si ma magazinul muzica am trimis mail....si nu in ultimul rand hollywood music& film...astept rezultatele

Mai copil , cata activitate ai!!! Wink sa traiesti!
Sper sa te simti bine la noi. Wink
Besitos de Corazon flowers

mersi mult mirela....te apreciez enorm dar fac si yo ce pot...avand in vedere k tu esti in totdeauna cu un pas inaintea noastra..... hugs


xoxoxoxo .. Multumesc lui Dumnezeu pentru tot.El ma iubeste enorm.

Si eu pe voi. Wink hugs hugs hugs hugs hugs lower lower lower lower lower lower
CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  BISBALERA 25/2/2009, 01:40

CORAZON LATINO a scris:
BISBALERA a scris:
Venera a scris:Si eu am cautat la Diverta din Plaza si nu am gasit nimic....o sa incerc acolo unde ai zis, Mike
le-am trimis mail cu rugamintea de a aproviziona magazinele cu cd-uri....le-am spus k suntem un grup mare de bisbaleri....si ma magazinul muzica am trimis mail....si nu in ultimul rand hollywood music& film...astept rezultatele

Mai copil , cata activitate ai!!! Wink sa traiesti!
Sper sa te simti bine la noi. Wink
Besitos de Corazon flowers

mersi mult mirela....te apreciez enorm dar fac si yo ce pot...avand in vedere k tu esti in totdeauna cu un pas inaintea noastra..... hugs
BISBALERA
BISBALERA
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 221
Age : 40
Localización : romania-bucharest
Reputation : 26
Points : 235
Registration date : 28/12/2008

http://www.bisbalera.webs.com

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  CORAZON LATINO 25/2/2009, 01:10

BISBALERA a scris:
Venera a scris:Si eu am cautat la Diverta din Plaza si nu am gasit nimic....o sa incerc acolo unde ai zis, Mike
le-am trimis mail cu rugamintea de a aproviziona magazinele cu cd-uri....le-am spus k suntem un grup mare de bisbaleri....si ma magazinul muzica am trimis mail....si nu in ultimul rand hollywood music& film...astept rezultatele

Mai copil , cata activitate ai!!! Wink sa traiesti!
Sper sa te simti bine la noi. Wink
Besitos de Corazon flowers
CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  cristina 24/2/2009, 15:00

la Niche Records am incercat eu si momentan nu il au in stoc, cel putin nu dvd-ul Premonicion live.
oricum baiatul de acolo a fost foarte dragut si mi-a zis ca in cam 3 saptamani vor primi. mi-a spus ca au destul de multe cereri Very Happy
cristina
cristina
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 83
Age : 40
Localización : Bucuresti
Reputation : 5
Points : 25
Registration date : 19/11/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  BISBALERA 23/2/2009, 22:47

Venera a scris:Si eu am cautat la Diverta din Plaza si nu am gasit nimic....o sa incerc acolo unde ai zis, Mike
le-am trimis mail cu rugamintea de a aproviziona magazinele cu cd-uri....le-am spus k suntem un grup mare de bisbaleri....si ma magazinul muzica am trimis mail....si nu in ultimul rand hollywood music& film...astept rezultatele
BISBALERA
BISBALERA
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 221
Age : 40
Localización : romania-bucharest
Reputation : 26
Points : 235
Registration date : 28/12/2008

http://www.bisbalera.webs.com

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  Venera 23/2/2009, 21:26

Si eu am cautat la Diverta din Plaza si nu am gasit nimic....o sa incerc acolo unde ai zis, Mike
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  BISBALERA 23/2/2009, 13:58

Mike a scris:
dana a scris:
Mike a scris:Sa stii ca exista albumul Premonicion in magazine.Exista chiar si premonicion Live.

chiar exista???eu am cautat o gramada si nu am gasit pe nicaieri.ai putea sa ne spui si noua la ce magazine,te rog?



Premonicion Live il gasesti la Magazinul Niche Records din strada Matei Voievod nr 26.Iar Premonicion varianta europeana am vazut si la Diverta si in Carrefour Baneasa.


la magazinele diverta am fost eu sambata si nu au nimic cu david....o sa incerc la niche records....ar mai fi o sansa
BISBALERA
BISBALERA
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 221
Age : 40
Localización : romania-bucharest
Reputation : 26
Points : 235
Registration date : 28/12/2008

http://www.bisbalera.webs.com

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  dana 23/2/2009, 13:58

multumesc mult Mike!!!! dance dance dance
dana
dana
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 354
Age : 35
Localización : Bucharest-Romania
Reputation : 18
Points : 191
Registration date : 26/11/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  Mike 23/2/2009, 09:19

dana a scris:
Mike a scris:Sa stii ca exista albumul Premonicion in magazine.Exista chiar si premonicion Live.

chiar exista???eu am cautat o gramada si nu am gasit pe nicaieri.ai putea sa ne spui si noua la ce magazine,te rog?



Premonicion Live il gasesti la Magazinul Niche Records din strada Matei Voievod nr 26.Iar Premonicion varianta europeana am vazut si la Diverta si in Carrefour Baneasa.
Mike
Mike

Number of posts : 4
Age : 44
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 05/12/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 5 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum