David Bisbal in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Fan Club David Bisbal in Romania on Facebook
My Great Web page
db_Romania
eXTReMe Tracker

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

+10
david_mi_vida
dana
Venera
cristianab
cristina
auroradumbr
dienutza
Ralu
Lya
CORAZON LATINO
14 participan?i

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  roberto0007 8/4/2009, 08:30

Daca se poate eu as vrea sa incepi cu asta Cool
https://www.youtube.com/watch?v=RyL54drOV9I Wink
roberto0007
roberto0007
Bisbalero de verdad
Bisbalero de verdad

Number of posts : 169
Age : 50
Localización : Buzau
Reputation : 12
Points : 189
Registration date : 16/12/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  cristianab 8/4/2009, 08:17

AN-K db a scris:DACA AI STI TU, CRISTIANA ,CA SOTUL MEU DE CAND A VAZUT TRADUCERILE VOASTRE A RAMAS SURPRINS CE VERSURI FRUMOASE AU MELODIILE LUI DAVID Very Happy .AU AVUT UN MARE IMPACT ASUPRA LUI SI CRED CA SI ASUPRA MULTORA .V-AS RUGA MULT SA TRADUCETI CATEVA CANTECE DIN CONCERTELE LUI LIVE. II PLACE SA AUDA SALA CUM CANTA CU EL. ORICUM VA MULTUMESC MULT PT. TOT CE FACETI!!! kiss lower hugs

Cu mare placere An-k, cum nu avem o ordine prestabilita putem subtitra orice piesa vrei tu, doar sa imi spui ce melodii prefera sotul tau, si daca gasesti inregistrari din concerte care iti plac in mod deosebit, da-mi linkul ca sa lucrez pe ele.Acum ca am si ajutoare treaba o sa mearga mult mai repede.
Te pup si astept sa-mi spui cu ce vrei sa incep.
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  AN-K db 7/4/2009, 20:26

DACA AI STI TU, CRISTIANA ,CA SOTUL MEU DE CAND A VAZUT TRADUCERILE VOASTRE A RAMAS SURPRINS CE VERSURI FRUMOASE AU MELODIILE LUI DAVID Very Happy .AU AVUT UN MARE IMPACT ASUPRA LUI SI CRED CA SI ASUPRA MULTORA .V-AS RUGA MULT SA TRADUCETI CATEVA CANTECE DIN CONCERTELE LUI LIVE. II PLACE SA AUDA SALA CUM CANTA CU EL. ORICUM VA MULTUMESC MULT PT. TOT CE FACETI!!! kiss lower hugs
AN-K db
AN-K db
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 93
Age : 50
Localización : tg jiu
Reputation : 6
Points : 44
Registration date : 20/10/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  Venera 7/4/2009, 20:23

cristianab a scris:Se acaba si subtitrarea la "Se acaba".
"Mi-e tare drag cantecul asta.... descrie prea bine situatii de viata pe care nimeni nu-si doreste sa le traiasca "- spuse Venera si avu mare dreptate.
Draguta mea Venera, sa stii ca nu mi-am bagat decat putintel gherutele in traducerea ta.Am sucit decat vreo cateva cuvinte in vreo doua propozitii si o mica modificare la cuvantul piele .Romanii sufera deobicei din dragoste cu inima nu cu pielea , cum se pare ca fac dragutii de spanioli(ma stresat pielea asta in mai multe traduceri), asa ca am hotarat in unanimitate de voturi eu si cu mine sa inlocuiesc pielea cu inima , nu de alta dar suferinta de piele pe mine ma duce cu gandul la urticarie. Daca scap si de data asta nejumulita promit ca ma fac fata cuminte
:': :': :': (s-o credeti voi!)

https://www.youtube.com/watch?v=IALS_HsovCo


dance dance dance dance dance


hmmmm...sa zicem ca de data asta ai scapat nejumulita.....glumesc, a iesit superba subtitrarea....dar ca sa nu ramai datoare, poti sa ma inveti sa fac si eu asta, nu-i asa? :':
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  cristianab 7/4/2009, 11:59

CORAZON LATINO a scris:SI ,, SI EU CE MAI CAUT PE AICI Shocked ?? VAD CA VA DESCURCATI SI FARA MINE... SI CE DECURCATURAAAAAAAAAAAAA.. MAMA MAMA Wink . CRISTINA , TREBUIE SA-TI FAC ROST DE UN BILET VIP LA CONCERT CA ATFEL O SA ARUNCE TOTI DE PE FORUM CU ROSII IN MINE. Razz CE DE ALIATI AIII!!!
Mami, orice am face noi , tu tot Regina stupului ramai , iar noi bondarei tai.Cat despre biletul VIP ,oricat mi-ar surade mie mustatile, suntem o echipa”toti pentru unul si unul pentru toti”, asa ca chiar daca o sa stam in ultimul rand vom fi totusi impreuna.Daca nu se poate bilete VIP pentru toti, gasesti tu o portita sa ne zvarli in prima linie.In ce priveste rosiile , stai linistita ca eu sunt abonata demult la ele,imi feresc capul dupa fiecare subtitrare si dupa fiecare comentariu ,dar ce sa fac ,nebunia se trateaza greu, iar la mine se pare ca sansele de insanatosire sunt aproape inexistente.
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  CORAZON LATINO 7/4/2009, 00:56

SI ,, SI EU CE MAI CAUT PE AICI Shocked ?? VAD CA VA DESCURCATI SI FARA MINE... SI CE DECURCATURAAAAAAAAAAAAA.. MAMA MAMA Wink . CRISTINA , TREBUIE SA-TI FAC ROST DE UN BILET VIP LA CONCERT CA ATFEL O SA ARUNCE TOTI DE PE FORUM CU ROSII IN MINE. Razz CE DE ALIATI AIII!!!
CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  david_mi_vida 6/4/2009, 12:20

Superb!!!! Mii de multumiri fetelor atat pentru traducere cat si pentru adaptare si subtitrare! lower lower lower
david_mi_vida
david_mi_vida
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 355
Age : 42
Localización : Buzau-Romania
Reputation : 29
Points : 268
Registration date : 04/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  BISBALERA 6/4/2009, 03:50

cristianab a scris:Se acaba si subtitrarea la "Se acaba".
"Mi-e tare drag cantecul asta.... descrie prea bine situatii de viata pe care nimeni nu-si doreste sa le traiasca "- spuse Venera si avu mare dreptate.
Draguta mea Venera, sa stii ca nu mi-am bagat decat putintel gherutele in traducerea ta.Am sucit decat vreo cateva cuvinte in vreo doua propozitii si o mica modificare la cuvantul piele .Romanii sufera deobicei din dragoste cu inima nu cu pielea , cum se pare ca fac dragutii de spanioli(ma stresat pielea asta in mai multe traduceri), asa ca am hotarat in unanimitate de voturi eu si cu mine sa inlocuiesc pielea cu inima , nu de alta dar suferinta de piele pe mine ma duce cu gandul la urticarie. Daca scap si de data asta nejumulita promit ca ma fac fata cuminte
:': :': :': (s-o credeti voi!)

https://www.youtube.com/watch?v=IALS_HsovCo


dance dance dance dance dance


cris esti de milioane!!!!!!!!ai zis urticarie.....mai bine zis raie Wink oricum ai lua-o ti-a iesit de minune lucrarea de doctorat.....ooffff spaniolii astia si boala lor de piele....cred ca le trebuie un LIFTING....poate le iese iubirea din piele si ajunge la inima asa cum ar fi normal!!!!!!!
BISBALERA
BISBALERA
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 221
Age : 40
Localización : romania-bucharest
Reputation : 26
Points : 235
Registration date : 28/12/2008

http://www.bisbalera.webs.com

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  cristianab 6/4/2009, 01:05

Se acaba si subtitrarea la "Se acaba".
"Mi-e tare drag cantecul asta.... descrie prea bine situatii de viata pe care nimeni nu-si doreste sa le traiasca "- spuse Venera si avu mare dreptate.
Draguta mea Venera, sa stii ca nu mi-am bagat decat putintel gherutele in traducerea ta.Am sucit decat vreo cateva cuvinte in vreo doua propozitii si o mica modificare la cuvantul piele .Romanii sufera deobicei din dragoste cu inima nu cu pielea , cum se pare ca fac dragutii de spanioli(ma stresat pielea asta in mai multe traduceri), asa ca am hotarat in unanimitate de voturi eu si cu mine sa inlocuiesc pielea cu inima , nu de alta dar suferinta de piele pe mine ma duce cu gandul la urticarie. Daca scap si de data asta nejumulita promit ca ma fac fata cuminte
:': :': :': (s-o credeti voi!)

https://www.youtube.com/watch?v=IALS_HsovCo


dance dance dance dance dance
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  cristianab 2/4/2009, 15:31

Multumim, multumim! Ne-a fost un pic de teama ca o sa ne ciufuliti, dar acum suntem foarte mandri de noi . Laughing Laughing Laughing
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  auroradumbr 2/4/2009, 02:23

foarte buna treaba! multumesc robert, multumesc cristiana! kiss kiss :': :': :':
avatar
auroradumbr
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 57
Reputation : 10
Points : 171
Registration date : 19/10/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  david_mi_vida 1/4/2009, 23:01

cheers cheers cheers Bravoooo! A iesit de minune! Se cunoaste lucrul in echipa; si ce echipa!!!
david_mi_vida
david_mi_vida
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 355
Age : 42
Localización : Buzau-Romania
Reputation : 29
Points : 268
Registration date : 04/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  dana 1/4/2009, 21:09

deci...E FOARTE TARE!!!!cred ca traducerea lui Robert e una din cele mai reusite..cu toate ca a fost prima.chiar daca spuneti ca ati adaptat un pic mai mult,eu cred ca a iesit minunat,exact asa cum trebuia!!!pupici
dana
dana
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 354
Age : 35
Localización : Bucharest-Romania
Reputation : 18
Points : 191
Registration date : 26/11/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  CORAZON LATINO 1/4/2009, 20:55

cristianab a scris:Revenire in forta :Una y otra vez - subtirare profesionala, de data asta si cu diacritice ca doar am lucrat dupa opera celui mai mare poet in viata , si mai nou si cel mai mare traducator.Inainte de a sari pe el ,ca sunt unele modificari la traducerea initiala, puteti sa-mi dati si mie vreo doua dupa ceafa ca l-am convins sa mai schimbam cate ceva ca sa se potriveasca cu melodia .Dar nu uitati un lucru :"Traducere si adaptare", e adevarat noi am adaptat un pic mai mult.

https://www.youtube.com/watch?v=Eylq-m6HQgE

Va pupic!

B E S T I A L !!!!!!! Wink
CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  roberto0007 1/4/2009, 07:28

Felicitari!!! Ti-a iesit foarte bine, multumesc pentru surpriza. Wink flowers hugs
roberto0007
roberto0007
Bisbalero de verdad
Bisbalero de verdad

Number of posts : 169
Age : 50
Localización : Buzau
Reputation : 12
Points : 189
Registration date : 16/12/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  cristianab 31/3/2009, 23:55

Revenire in forta :Una y otra vez - subtirare profesionala, de data asta si cu diacritice ca doar am lucrat dupa opera celui mai mare poet in viata , si mai nou si cel mai mare traducator.Inainte de a sari pe el ,ca sunt unele modificari la traducerea initiala, puteti sa-mi dati si mie vreo doua dupa ceafa ca l-am convins sa mai schimbam cate ceva ca sa se potriveasca cu melodia .Dar nu uitati un lucru :"Traducere si adaptare", e adevarat noi am adaptat un pic mai mult.

https://www.youtube.com/watch?v=Eylq-m6HQgE

Va pupic!
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  Venera 25/3/2009, 22:29

am gasit unul si de la esta ausencia....si e live....si David e incredibil de dulce :': :':

https://www.youtube.com/watch?v=unEFGXIFZqk&feature=related
Venera
Venera
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 44
Localización : Bucarest/Rumanía
Reputation : 30
Points : 408
Registration date : 21/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  CORAZON LATINO 25/3/2009, 20:29

CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  CORAZON LATINO 25/3/2009, 20:24

cristianab a scris:Vesti proaste. Videoclipurile pentru "Torre de Babel" si "Esta ausencia" sunt blocate pt. tara noastra , asa ca o sa cautam alte variante pentru subtitrari. Embarassed Embarassed Embarassed

Luati videoclipuri din concerte, dar de buna calitate. Torre de Babel sigur exista. postez eu imediat linkul
CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  cristianab 25/3/2009, 20:14

Vesti proaste. Videoclipurile pentru "Torre de Babel" si "Esta ausencia" sunt blocate pt. tara noastra , asa ca o sa cautam alte variante pentru subtitrari. Embarassed Embarassed Embarassed
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  cristianab 24/3/2009, 13:37

CORAZON LATINO a scris:propun sa facem o casa de productie ca vad ca esti in mana. Wink :': worship worship worship kiss kiss kiss kiss

Daca e nevoie , facem si casa de productie. Nimic nu sta in calea bisbalitelor cand e vorba de promovarea lui David . Gasim noi o cale sa umplem stadionul ala de fani.
Laughing Laughing Laughing Laughing
cristianab
cristianab
Bisbalera de verdad
Bisbalera de verdad

Number of posts : 215
Age : 41
Reputation : 14
Points : 191
Registration date : 10/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  CORAZON LATINO 23/3/2009, 21:54

cristianab a scris:Ca sa nu ma ciufuliti prea tare pentru somajul prelungit, am catadixit sa termin "Me derrumbo".Dupa ce am facut Ave Maria si Como Olvidar , cred ca ar fi trebuit sa fac Buleria ca am ramas setata pe turbo, si mi-a luat ceva timp intru din nou in ritm de "corazon". Sper sa va placa.

https://www.youtube.com/watch?v=sX8KWlJDrA0

propun sa facem o casa de productie ca vad ca esti in mana. Wink :': worship worship worship kiss kiss kiss kiss
CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  david_mi_vida 22/3/2009, 23:10

Multumim Cristiana pentru inca o sutitrare minunata! Te iubim! flowers
david_mi_vida
david_mi_vida
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 355
Age : 42
Localización : Buzau-Romania
Reputation : 29
Points : 268
Registration date : 04/01/2009

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  auroradumbr 21/3/2009, 21:07

frumos videoclip! inca o data si inca o data BRAVOOOOO cheers cheers cheers
avatar
auroradumbr
Bisbalera oro
Bisbalera oro

Number of posts : 468
Age : 57
Reputation : 10
Points : 171
Registration date : 19/10/2008

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  CORAZON LATINO 21/3/2009, 11:29

dana a scris:
CORAZON LATINO a scris:Eu deja am emotii, voi nu?? hahahaha ce aiureala, auzi emotii de parca cine stie ce e ..da parca e un fel de intalnire cu David pentru ca in fiecare din noi e o particica din el. hugs kiss bounce bounce bounce

eu am foarte mari emotii..poate k nu at trebui dar ce sa fac Razz .si asa e..in fiecare din noi e o particica din el hugs hugs hugs

Ne vedem la 3 pisicutza da??
CORAZON LATINO
CORAZON LATINO
Administrator/Moderator
Administrator/Moderator

Number of posts : 1083
Age : 53
Localización : Bucharest - Romania
Reputation : 56
Points : 670
Registration date : 07/03/2008

https://www.facebook.com/pages/Fan-Club-David-Bisbal-in-Romania/

Sus In jos

DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI - Pagina 2 Empty Re: DACA ESTI FAN POTI SA NE AJUTI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum